• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že v dňoch od 4.marca do 8.marca 2024 budú mať žiaci základnej školy jarné prázdniny.

Žiaci budú odhlásení zo stravy.

Materská škola bude v prevádzke.

Nástup na vyučovanie bude dňa 11.marca 2024 (pondelok).

Žiakom prajeme príjemný oddych.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Víťazi školského kola recitačnej súťaže "Šaliansky Maťko" reprezentovali našu školu v okresnom kole, ktoré sa konalo 12. 2. 2024 v Dome Matice slovenskej v Nitre.

• Karneval 2024

• Dnešný deň (9. 2.) sa v našej škole niesol v znamení hudby, farieb, zábavy a farebných masiek. Deti z MŠ a žiaci ZŠ sa stretli na tradičnom školskom karnevale.  Nechýbali ani rôzne súťaže a sladké odmeny. Najlepšie masky boli odmenené malou drobnosťou.

• Hviezdoslavov Kubín 2024 – školské kolo

Dňa 6.2.2024 sa konala každoročná súťaž v prednese prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín.

Tento rok sa deti v hojnom počte zúčastnili školského kola. Hviezdoslavov Kubín pôvodne vznikol pre potreby zdokonalenia výslovnosti v slovenskom jazyku, postupne sa však pretváral, prepájal sa s inými druhmi umenia a nadobúdal súčasnú podobu. Je vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. Vznikol v roku 1954, ročne jeho jednotlivými kolami prejdú tisíce recitátorov a za sedemdesiat rokov ich bolo neúrekom.

Naša odborná porota mala naozaj neľahkú úlohu, aby vybrala tých najlepších.

Napokon rozhodla takto.

Našu školu pôjdu reprezentovať tieto žiačky:

Kristínka Košíková,  Clara Anguera,  Natália Szomolányiová

Ďakujeme našej porote, pedagógom, rodičom, starým rodičom za prípravu a všetkým zúčastneným deťom za príjemne strávené popoludnie a hlboký umelecký zážitok.

Víťazom prajeme veľa šťastia v obvodnom kole!

Mgr. Kertysová

• Od 28.01. do 1.2.2024 sa žiaci 8.ročníka  zúčastnili lyžiarskeho výcviku v krásnom stredisku na Táľoch . Pod vedením skúsenej lyžiarskej inštruktorky pani učiteľky Majky Veisovej a pedagogického dozoru pani učiteľky Kristíny Katrušinovej , si užili týždeň plný slniečka , zábavy a posilnenia nových priateľstiev . Zo všetkých sa stali skvelí lyžiari a dúfame, že svoje skúsenosti zúročia na ďalších slovenských svahoch a zjazdovkách.

Lyžovaniu zdar !

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Dňa 30. 1. 2024 sa konalo školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti "Šaliansky Maťko". Žiaci 2. - 7. ročníka predviedli svoje recitačné umenie. Porotu tvorili vyučujúce z I. a II. stupňa.

Víťazi v jednotlivých kategóriách budú reprezentovať našu školu 12. 2. 2024 v okresnom kole v Nitre .

I. kategória -  Dominika Doležalová

II. kategória -  Katarína Géciová

III. kategória -  Leonard Mark Póčik

Recitátorom a pedagógom ďakujeme za svedomitú prípravu a víťazom srdečne blahoželáme.

• 🎄 Vianočné vystúpenie detí z MŠ ⛄ 2023 ❄

Deti z malej triedy 🐞 (Lienky)

Deti z veľkej triedy 🐝 (Včielky)

Všetky deti z materskej školy 💕

Spoločná pieseň 💕

• Súťaž vo Vianočnom aranžovaní

• V tomto predvianočnom období , sa naše dve šikovné žiačky Katka Kelemenová a Dominka Doležalová, zúčastnili súťaže vo vianočnom aranžovaní v CVČ Domino Nitra, pod vedením Mgr. Kristíny Katrušinovej .

Téma bola: Vianočný aranžmán na stôl. Myslíme , že žiačky dokonale zvládli danú úlohu .

Katke Kelemenovej sa podarilo umiestniť na krásnom 3. mieste .
            Srdečne blahoželáme a želáme veľa chuti do ďalšieho tvorenia.

Aranžmány budú krásne zdobiť vianočný stôl .

• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny  pre žiakov ZŠ začínajú 23. decembra 2023 a končia 7. január 2024.

Začiatok vyučovania po prázdninách bude 8. januára 2024 (pondelok).

• Vianočné vystúpenia

• Milí rodičia a deti,

aj keď bola vianočná besiedka zrušená, o vianočné vystúpenia jednotlivých ročníkov ZŠ a detí z materskej školy neprídeme. V kultúrnom dome sme sa dnes zahrali na filmový štáb a všetky vystúpenia sme natočili. Súbory sú veľké, preto sa nezmestia na stránku školy ako videosúbory. Namiesto toho sem pripneme linky na jednotlivé nahrávky nahraté na youtube. Veríme, že sa pri nich zabavíte a deti budú spokojné so svojim výkonom.

• Vianoce v MŠ 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianoce v MŠ 2023.

Vianočné zvyky a tradície patria medzi najobľúbenejšie aktivity z celého roka. Každý rok, ak je to možné, slávime tieto krásne sviatky plné lásky, pokoja a radosti z príchodu Ježiška. S deťmi sme si povedali a aj ukázali zvyky a tradície, ktoré robíme na štedrý deň a počas štedrej večere - ako rozkrojenie jabĺčka, hádzanie orechov do kútov a iné...atmosféra bola úžasná a Vianoce v našej materskej škole si užili nielen deti. Vedenie MŠ touto cestou vyjadruje úprimné poďakovanie sponzorom - manželom Ing. Marianke a Ing. Martinovi Hamadovým, za sponzorský príspevok, ktorý sa použil spolu aj s finančnými zdrojmi materskej školy na zakúpenie vianočných darčekov. Aj vďaka Vám a Vašej podpore sme urobili radosť našim deťom a spoločne si tak vychutnali tento deň. ĎAKUJEME Kolektív MŠ