• Moja obľúbená literárna postava

• Žiaci piateho ročníka dostali úlohu, vybrať si obľúbenú literárnu postavu a vytvoriť 3D projekt.

Máme veľmi šikovných a kreatívnych žiakov a tiež rodičov, ktorí priložili ruku k dielu. Medzi postavami sme našli Hedvigu z Harryho Pottera, Willyho Wonku, Pinocchia, Spongeboba, Malého princa a mnoho dalších...

Skvelé projekty, piataci!!!

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

•  Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., vyhlásila výtvarnú súťaž "Voda za mier". Do súťaže sa  zapojili aj žiaci našej školy a boli odmenení krásnymi vecnými cenami.

• Oznam

Veľkonočné prázdniny pre žiakov základnej školy budú od 28. marca 2024 do 2. apríla 2024 (utorok). Taktiež bude prerušená prevádzka MŠ. Žiaci budú automataticky odhlásení z obedov. Vyučovanie po prázdninách- 3.apríla 2024 (streda).

Prajeme Vám príjemné veľkonočné sviatky

• Súťaž v jarnom aranžovaní

• Naša šikovná žiačka Katka Kelemenová, sa zúčastnila súťaže v jarnom aranžovaní , pod vedením Mgr. Kristíny Katrušinovej .

Súťaž sa už tradične konala v  CVČ Domino  v Nitre .
            Katke sa podarilo získať krásne 3.miesto, zo srdca blahoželáme a želáme ešte veľa chuti do ďalšej tvorivosti .

• Ponožková výzva

• Rozdielne ponožky symbolizujú Svetový deň Downovho syndrómu, pretože ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm v tvare ponožky naviac. Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu.Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.

Do tejto výzvy sa s radosťou zapojili aj žiaci a zamestnanci našej školy.

• Atlantis

• V stredu 20. 3., keď naši deviataci mali celoslovenské testovanie, my menší sme sa vybrali do vzdelávacieho a zážitkového centra v Leviciach. Formou hry sme si vyskúšali ako fungujú chemické, matematické a fyzikálne javy. Veľmi sa nám páčili obrovské bubliny, reťazový most, hrady z kociek, "9D" okuliare, hra na žeriave a zoznámili sme sa so zaujímavými faktami zo sveta vesmíru.

• Výtvarné súťaže "Vesmír očami detí" a "Svetový deň vody"

• Žiaci našej školy sa zapojili do viacerých výtvarných súťaží.

Našu školu budú reprezentovať diela M. Zahradničekovej, S. Barabášovej, K. Kelemenovej, Z. Rajčániovej (Vesmír očami detí), H. Hamadovej, S. Piu, L. Pukanovej, K. Kučírkovej a L. Mazúchovej (Svetový deň vody).

• Súťaž v anglickom prednese .

• Dňa 15.3.2024 sa CVČ Domino v Nitre , uskutočnila každoročná súťaž v anglickom prednese .

Naši šikovní recitátori Arina Rohanová, Kristína Košíková a Dávid Pócsik súťažili v kategórii próza a poézia .
            Dávidovi Pócsikovi sa podarilo získať krásne 3 .MIESTO.
            Srdečne blahoželáme a želáme všetkým zúčastneným, ešte veľa úspechov .

“The more that you read, the more things you will know."

Dr. Seuss,